Lifestyle


Życiologia. Czyli o mądrym zarządzaniu czasem, Miłosz Brzeziński

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Oceń jako pierwszy)
Loading...

Z podcastu Elite Mentality dowiedziałam się o Miłoszu Brzezińskim. To sportowy podcast więc dużo mówił o motywacji i pasji. Tak ładnie opowiadał, tak dobrze się go słuchało, że zaczęłam szukać kolejnych rozmów. Okazało się, że trochę tego jest, a każdy wywiad to miód na uszy. W jednej z rozmów Brzeziński powiedział, że najbardziej lubić pisać książki. No to już nic więcej nie musiał dodawać. Kupiłam od razu dwie, ale najpierw o „Życiologi. Czyli o mądrym zarządzaniu czasem”.

„Życiologia” to mała książeczka, która mówi o tym jak upraszczać sobie życie. Bo im prościej tym lepiej, i o równowagę łatwiej. Nie nastawiajcie się na zarządzanie czasem, jak sugeruje podtytuł. Więcej będzie o tym jak zarządzać sobą. To książka dla kogoś, kto zdążył kilka razy w życiu zwątpić w swoje decyzje. Komu już coś się w życiu udało, ale też zna smak porażki. Miewa wyrzuty sumienia z jakiegoś powodu. Jest gotowy albo przynajmniej chciałby być gotowy na zmiany. Nawet jeśli miałaby to być zmiana skarpetek.

Żadnych coachingów i rad w stylu „10 zasad na wydłużenie doby”. W „Życiologi” czas to nasze życie, w którym mamy Trzy Ogrody do zagospodarowania – pracę, dom z rodziną i nas samych. Czyta się o tym tak samo przyjemnie jak słucha podcastów. Porządkuje myślowe zawieruchy. Rzuca światło na miejsca, sytuacje i relacje, w których wpadamy w życiowe pułapki. Brzeziński chce nam powiedzieć, że najważniejsze to być dla siebie wyrozumiałym. Nie realizować idei „sky is the limit” tylko realnie podejść do życia. Ludzka, ciepła, przyjazna i ciekawie wydane książka. Fajna.