Lifestyle


Zostaję w domu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Oceń jako pierwszy)
Loading...

Sytuacja z koronawirusem ustawiła mnie na bocznicy. Jestem z tych co mają rozkład jazdy ułożony z dużym wyprzedzeniem. Ten przystanek to dla mnie zaskoczenie i nowość. Jeśli macie podobnie to podrzucam Wam kilka opcji na odprężające spędzenie czasu na bocznicy.

 

 

Poczytaj z dziećmi

Tsatsik to chłopiec, którego tak bardzo polubiły dzieci, że  autorka napisała o nim aż 7 tomów. Tsatsikiego poznajmy kiedy ma 7 lat i idzie do szkoły. W ostatniej części skończył już 5 klasę. Chłopiec mieszka w Szwecji, jego mam gra na basie, a tata jest poławiaczem pereł i nawet nie wie o jego istnieniu. Tsatsik przeżywa pierwszą miłość, ma przyjaciół i wrogów. Jego świat jest pełny różnorodności i przygód związanych z dorastaniem. Książka dla 7-9 latków.

„35 maja albo jak Konrad pojechał konno do mórz południowych”. Konrad ma napisać wypracowanie o morzu południowym. Słabo mu idzie, ale z kłopotu ratuje go wujek i koń, który lubi wrotki. To krótka, przygodowa książką, która wciągnie Was bez reszty.

O „Lolku” już wspominałam, ale chcę go przypomnieć bo to prawdziwa (wydarzyła się naprawdę) historia przyjaźni. Lolek szukał swojego człowieka. Szukał też miejsca dla siebie i dobroci. Udało mi się, ale nie za pierwszym razem. Bardzo polecam.

 

Sama sobie poczytaj

„Przewiew” to zbiór reportaży na mało atrakcyjny literacki temat, czyli na temat dobra. Wszystkie mają coś pozytywnego w sobie więc warto do nich zajrzeć.

„Ukochane równanie profesora” pozytywnie wzruszająca, urocza i niosąca nadzieję książka. Historia o ponadczasowej i międzypokoleniowej przyjaźni. Bez wątpienia jedna z najpiękniejszych książek jaką przeczytałam i przeczytam.

„Ostatniego uścisku Mamy” nie mogło tu zabraknąć. To książka popularnonaukowa utrzymana w duchu opowieści, a nie wykładu. Opisuje zwierzęce emocje pokazując ich różnorodność i piękno.

Kto nie czyta ten słucha

Rafał Hetman o książkach. Podcast o literackim świecie autorstwa Rafała Hetmana. Dostępny m.in. na Spotify.

Poczytalni to audycja Radia Tok FM. Dominują rozmowy o książkach, raczej nie oczekujcie recenzji. Spodziewajcie się za to rozmów z autorami i wydawcami. Dostępne tu.

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury robi podcast „Na przekład”. To cykl audycji o przekładzie i tłumaczach książek – zarejestrowanych nagrań spotkań oraz autorskich programów z udziałem członków Stowarzyszenia. Dostępny m.in na Spotify.